15.6.2024 PRODEJNA ZAVŘENA!!!

 


Robotická sekačka Honda Miimo HRM 2500E Live

79990,- Kč  68990,- Kč s DPH
57017,- Kč bez DPH
Ušetříte: 14% z cenySekačka lehce zvládá veškeré typy trávníků, které jste byli zvyklí sekat tradiční sekačkou. Díky svému výkonu se hodí na střední až velké travnaté plochy o rozloze max 3000m2, různé tvarové složitosti, které mohou být rozděleny úzkým průchodem na více částí. Snadno zvládá sečení ve svahu až do sklonu 46%. Na rozlehlejší plochy, než je max. výkon daného modelu sekačky, lze použít 2, 3 i více identických sekaček. Sekačka je vybavena řadou funkcí zvyšujících komfort obsluhy jako např. inteligentní časovač s funkcí vyhodnocení počasí, aplikací Mii-monitor se sledováním a navigací s pomocí GPS, bezpečnostní senzory po celém obvodu sekačky, volba výchozích bodů sekání, ochrana proti mrazu atd. Aktualizaci softwearu si prostřednictvím aplikace Mii-monitor snadno provede uživatel sám, popř. za pomoci servisu.

Honda Miimo HRM 2500E Live je určena k pravidelnému sekání středních až velkých travnatých ploch v rozlehlých zahradách. 
Miimo HRM 2500E Live zvládne udržovat trávník o rozloze až 3000 m2 v závislosti na členitosti zahrady a množství překážek a ostrůvků. Nicméně je lepší vždy počítat  s určitou rezervou výkonu. Sekačka lehce zvládá veškeré typy trávníků, které jste byli zvyklí sekat tradiční sekačkou. Pracovní prostor sekačky je vymezen ohradníkovým vodičem uloženým buď povrchově a zajištěným upevňovacími kolíky nebo uloženým speciálním zakladačem mělce pod povrch trávníku. 
Sekačka HRM 2500E Live je standardně dodávána bez obvodového vodiče a upevňovacích kolíků. To je nutno dokoupit v potřebné délce a množství vzhledem
k rozloze a členitosti zahrady. Pro tento účel existují na Hondě různě obsáhlé sady obvodových vodičů a upevňovacích kolíků.
Instalace, zejména na složitějších či rozlehlejších zahradách, vyžaduje kromě patřičného vybavení i jistou dávku znalostí a zkušeností. Doporučujeme proto instalaci, zprovoznění a naprogramování robotické sekačky za odpovídající příplatek svěřit autorizovanému servisu Honda. Budete tak mít 100% jistotu správné instalce, optimálního nastavení a následně spolehlivé práce jak jste si představovali. Předejdete tak mnoha případným chybám v instalaci, programování a máte na dlouhou dobu klid na bezstarostné užívání si jiných aktivit.

ahoj. jsem zase chytřejší, výkonnější a schopnější!

Velká pojezdová kola s upraveným vzorkem (standardně dodávána se vzorkem se zvýšenou trakcí do svahu) umožňují sekačce Miimo HRM 2500E Live pohyb i na nerovném povrchu, nevadí jí ani svažitý terén o sklonu max. 25° (46%) a návratový vodič umožňuje sekačce zvládnout i průjezd velmi úzkými místy. Nízko položené těžiště a výborná vyváženost poskytuje sekačce dobré manévrovací schopnosti a mimořádnou obratnost. Dobré rozložení hmotnosti umožňuje sekačce pohyb v terénu s velkými nájezdovými úhly a dobře kopíruje zakřivení terénu, aniž by trávník „sklapovala“. Sekačka je natolik inteligentní, že i v případě uvíznutí kolečkem v případné prohlubni na trávníku, se ve většině případů dokáže řízenými pohyby sama vyprostit a pokračovat v práci.
Pro sekání větších ploch lze využít instalace dvou sekaček po vzoru tzv. "Side-by-Side" (Bok po Boku), kdy oba stroje pracují na svém vyhrazeném pozemku aniž by se rušily navzájem. Mezi těmito sousedními pozemky však nezůstává žádný pruh neposekané trávy. Vše je dokonale začištěno.
Další možností sekání rozlehlého pozemku (např. hřiště) je instalace po vzoru "Multi Miimo", kdy na velkém pozemku, ohraničeném jedním obvodovým vodičem, lze instalovat několik sekaček s nabíjecími stanicemi společně. Sekačky potom na pozemku pracují současně, nezávisle jedna na druhé, včetně individuálního nabíjení v nabíjecích stanicích. I když je jedna sekačka mimo provoz, ostatní pracují jako obvykle a tráva je tak stále posekaná. 
Nicméně v případě rozdělené zahrady na oddělené části bez možnosti přejezdu sekačky, je nutné v každé části vyhradit prostor pohybu sekačky ohradníkovým vodičem a sekačku ručně přenášet jako by tomu bylo u přejezdu tradiční sekačkou.
Díky stupni krytí proti vodě IPX4 (proti stříkající vodě; voda stříká na zařízení ze všech úhlů v množství 10 litrů za minutu po dobu nejméně 5 minut) je HRM 2500E Live schopna pracovat bez ohledu na počasí a je odolná vůči rozstřikující vodě pod nízkým tlakem. Veškerá technika Honda Miimo je schována pod pevným a odolným krytem, zajišťujícímu ochranu elektroniky před padajícím deštěm a vlhkostí při práci na mokrém trávníku. Proti vodě pod vysoký tlakem ochráněna není! Používání zavlažovacího systému není sekačce na škodu, nicméně doporučujeme, aby zavlažování bylo naprogramováno na jiný čas než je pracovní čas sekačky a mezi ukončením používání závlahy a zahájením práce sekačky ponechat určitý čas pro omezení lepení trávy uvnitř podvozku sekačky.
Pokud je trávník příliš vysoký, je nutné nejdříve trávu zkrátit tradiční sekačkou a až poté do trávníku pustit sekačku Miimo HRM 2500E Live s nastavením výšky sečení na maximum. Následně pak výšku sečení doporučujeme postupně snižovat až na požadovanou úroveň.  
Ovládání a programování sekačky se provádí na ovládacím panelu s monochromatickým displejem s menu v českém jazyce. Ovládací panel je snadno přístupný po otevření přístupových dvířek s plynulým otevíráním "Soft Open". Samozřejmostí je zde také mobilní a BluetoothTM konektivita pro snadné a intuitivní programování, nastavování, sledování aktuálního stavu a ovládání pomocí chytrého telefonu či tabletu. Pro tento účel lze do svého Smart Phonu (chytrého telefonu) či tabletu nainstalovat aplikaci pod názvem „Mii-monitor“ (jak pro Android, tak i pro iOS) v nové grafice a vzhledu.
Uživatel tak získá informace jako jsou například:
-   informace o údržbě, bezpečnostní výstrahy nebo historie případných chyb v podobě odeslané zprávy uživateli. Možnost vzdáleného přístupu servisního technika.
-   GNSS Tracking: GPS kontrola aktuální a předchozí polohy (pamatuje si týdenní pohyb sekačky) sekačky přímo na mapovém podkladu, nastavení funkce Geofence (virtuální oplocení) pro satelitní sledování
    polohy sekačky a bezpečnostní upozornění v aplikaci Mii-monitor a e-mailem.
-   individuální časování uživatelsky orientované tak, aby se pracovní režim sekačky co nejvíce přizpůsobil vašemu životnímu stylu a pobytu na zahradě.
-   inteligentní časovač Smart Timer: ten zase z internetu nepřetržitě načítá a využívá data o počasí tak, aby zabránil zbytečnému sekání během velmi chladného počasí,
    velmi suchého počasí a redukci sečení během příliš vlhkého počasí.
-   možnost správy více sekaček (pokud používáte) z jednoho uživatelského účtu aplikace "Mii-monitor".
Řídící jednotka poskytuje možnost naprogramování 3 výchozích bodů sekání s rychlejším navedením i úzkým průjezdem podél naváděcího vodiče z nabíjecí stanice. Díky možnosti zahájení sekání na různých místech zahrady je tak zajištěna stejná výška sečení po celé ploše a to zejména při sekání oddělených travnatých ploch úzkým průjezdem. Pro velké plochy se doporučuje pro zahájení sekání používat více výchozích míst.
Funkce Virtuálního obvodového vodiče - "Dočasně uzavřená zóna" využívá rovněž satelitního signálu GNSS. Jedná se o předem definovanou kruhovou oblast, ve které se Miimo bude vyhýbat po stanovenou dobu. Poloměr oblasti "Volná zóna" lze stanovit od 3 m do  max. 20 m. Nastavení funkce probíhá pomocí aplikace „Mii-monitor“ nebo přímo na displeji sekačky.
Zachovává se tak prostor volný pro různé aktivity a pro podporu biologické rozmanitosti zahrady. Uživatel si tak může stanovit část zahrady v přírodní podobě. Velikost     
a místo může uživatel kdykoliv změnit.
Satelitní systém GNSS je využíván rovněž pro asistované navádění sekačky do nabíjecí stanice. Před návratem z prostoru do stanice, se k ní Miimo natočí „čelem“ a poté se vydá přímo k ní. Pokud Miimo nalezne návratový vodič, bude jej sledovat ke stanici. Pokud Miimo stanici mine, pro správné navedení použije obvodový vodič jako zálohu.
Nová Inteligentní nabíjecí stanice vysílá do vzdálenosti 1,4m naváděcí signál, který umožňuje flexibilní způsob umístění stanice na pozemku; podél obvodu, kolmo k obvodu, do výklenku, do rohu do úzkého průchodu, prostě kamkoliv. Sekačka při přiblížení na vzdálenost 3m od stanice signál zaregistruje a vše už probíhá tak, aby se sekačka dostala přesně a spolehlivě do nabíjecího místa v nabíjecí stanici.
Akumulátory 21,6V, 3,8Ah s Li-ion články jsou pomocí adaptéru 230V/50Hz nabíjeny napětím/proudem 40V/1,5A a spolehlivě zvládají napájení sekačky i ve ztížených pracovních podmínkách. Nicméně inteligentní řídící jednotka hlídá teplotu ovzduší. Při poklesu teploty ovzduší pod 5°C, sekačka automaticky přeruší časový plán sekání až do doby, kdy se teplota vrátí nad tuto minimální hodnotu. V případě extrémních povětrnostních podmínek (bouřky, krupobití a pod.), doporučujeme sekačku ukrýt do bezpečí.
Funkce GeoFence slouží k hlídání a monitoringu sekačky v předem definovaném pracovním prostoru. Tato funkce vám umožní stanovit a uložit do paměti sekačky hranice pracovní oblasti sekačky a pokud vaše sekačka opustí tuto předem definovanou oblast, bude vám, díky této funkci GeoFence, sekačka posílat do aplikace Mii-monitor upozornění na váš mobilní telefon, že prostor opustila. Minimalizuje se tímto způsobem riziko krádeže a budete vždy vědět, kde se vaše sekačka nachází. Případného zloděje dle tohoto signálu společně s policií snadno vypátráte.
Propojením s asistentem Amazon Alexa zase získáváte možnost ovládat sekačku hlasovými povely a dalšími možnostmi spojenými možnostmi řídícího softwaru sekačky.
I zde také platí "Bezpečnost na prvním místě". Konstrukce sekačky zabraňuje poranění při náhodném kontaktu a dítětem nebo domácím zvířetem. Miimo HRM 2500E Live je opatřena citlivými nárazovými a zvedacími senzory. Ty jsou okamžitě aktivovány při jakémkoliv nárazu na překážku, převrácení sekačky, či nadzdvihnutí. Sekačka změní směr, nebo (v extrémním případě) se zastaví a čeká na další pokyn ze strany uživatele. V případě nadzvednutí se rozezní bezpečnostní alarm. Pro opětovnou aktivaci musíte zadat Vámi zvolený PIN kód. Nová konstrukce nárazových senzorů funguje na principu tlumiče nebo joysticku. Jakýkoliv náraz sekačky na případnou překážku je proto utlumený, jemný, velmi tichý a plynulý.


 • Rozměry stroje (L x Š x V) (mm) - 655 x 535 x 270
 • Bluetooth spojení s mobilní aplikací Honda Mii-monitor - Ano
 • Návratový vodič do nabíjecí stanice - Ano
 • Maximální délka obvodového vodiče - 800 m
 • Hmotnost (kg) - 11,8 kg
 • Třída krytí - IPX4 (proti stříkající vodě; voda stříká na zařízení ze všech úhlů v množství 10 litrů za minutu po dobu nejméně 5 minut)
 • Poloměr zatáčení (m) - 0,5
 • GPS propojení, navádění, sledování a zabezpečení - Ano
 • Max.pojezdová rychlost (tichý režim)(m/s) - 0,55
 • Počet skob v balení (ks) - Ne (nutno dokoupit instalační sadu)
 • Obvodový vodič v balení (m) - Ne (nutno dokoupit instalační sadu)
 • Typická doba sečení na jedno dobití (min) - 80
 • Typická doba dobíjení (min) - 80
 • Nárazový / Zvedací / Náklonový senzor - Ano / Ano / Ano
 • Alarm / PIN - Ano / Ano
 • Hlučnost (Tichý režim)(dBA) - 58 (58)
 • Baterie - Li-ion 21,6V – 3,8Ah
 • Výška sečení (mm) - 20 - 60
 • Šíře záběru (mm) - 220
 • Žací mechanismus - disk s 3x letmo zavěšenými čepelemi s oboustranným otáčením
 • Žací motor (typ / výkon (W)) - bezúhlíkový / 28,8
 • Max.přípustná svažitost terénu - až 46% (25°)
 • Typická pracovní plocha (m2) - 2000
 • Maximální pracovní plocha (m2) - 3000
 • Pojezdový motor (typ / výkon (W)) - 2x bezuhlíkový / 10,8
 • Velikost plochy (m²) - 3000 m²

   Přidat do košíku:

   • Dostupnost: Skladem
   • Kód: H1351honda
   • Výrobce: Honda

   Tento produkt byl přidán dne Pátek 01. března 2024.

   Vaše IP adresa je: 3.236.143.154
   Copyright © 2024 AB Profi s.r.o.. Powered by Zen Cart & Zen Cart Czech Support Site